avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 911 soluții astăzi
Forum Activitate larisasnake

Activitate larisasnake

Răspuns la discuția pensie alimentara
vreau sa stiu ce sanse am....daca se ajunge in instanta
sunt bolnav de epilepsie...divortat cu un copil de 12 ani caruia ii platesc pensie alimentara de 120 lei neavand un loc de munca. suferind de aceasta boala pot fi scutit de plata pensiei alimentare sau macar de o reducere a acesteia?
Răspuns la discuția negativ la biroul de credit
buna ziua,am primit raspunsul de la banca la care am facut cerere pentru stergerea din biroul de credit,cei de la banca mi-au zis ca nu sunt raportata de ei la birou.Banuiesc ca as fi raportata de [editat],deoarece nu am mai platit abonamentul cam de 4 luni,intrebarea e: Daca eu nu am fost instiintata ca voi fi raportata negativ daca nu achit in termen de 15 zile datoria fata de [editat], si sa-mi pot remedia situatia;si nu am fost nici instiintata de motivul pentru care m-au raportat sau date despre informatiile transmise catre Biroul de Credit,daca foc cerere catre acestia sa fiu stearsa din birou am sanse sa primesc un raspuns favorabil?
Buna ziua!am si eu o problema,am mai multe credite la mai multe banci,iar acum am fost la o banca sa fac refinantare,dar dosarul mea a fost respins deoarece sunt raportat negativ la biroul de credit pentru ca am intrziat cu plata la un card bonus de la aceiasi banca la care vreau sa fac refinantarea.Mi-am achitat datoria si am facut o cerere catre directorul bancii respective sa fiu sters din baza de date dar cu toate astea sunt ingrijorat ca nu voi fi sters.Credeti ca am vreo sansa sa fiu sters?Daca nu,exista o alta solutie pentru problema mea?