avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1134 soluții astăzi
Forum Activitate leo_lucas

Activitate leo_lucas

Răspuns la discuția probleme vanzare casa
stiu ca situatie este foarte complicata.ea sta de 3 ani la sora mea aici in germania.inapoi in romania la casa oricum nu vrea sa mearga,ca nu se descurca singura pt ca este bolnava.acum ne ameninta ca daca nu ii dam cati bani vrea nu semneaza.va multumesc pt mesaje!
buna ziua.vin cu o problema mai delicata care imi da bataie de cap.sora mea a cumparat o casa in romania,dar a trecut-o pe numele meu,dar i-a facut si uzufruct viager mamei mele,ca sa nu fie discutii ca nu este pe numele ei.acum suntem cu totii in germania si sora mea vrea sa vanda casa.maica-mea a investit si ea vreo 3000 de uero in casa si nu vrea sa semneze pt.vanzare decat daca facem jumate,jumate.intrebarea mea este:
1. este posibil sa o scot din contract ?
2.este posibil sa o vand fara ea?
va multumesc#-o
buna,am o problema destul de complicata.sunt maritata de 3 ani si avem 2 copii impreuna.sotul meu nu a muncit o zi de cand avem copiii,doar primeste de la maica-sa si de la sora-sa lunar niste bani din germania.eu am fost singura care am muncit prin strainatate ca sa nu le lipseasca nimic copiilor,dar si asa vesnic sunt certuri si vreau sa ma despart.el ma ameninta ca daca plec oricum el va primii copiii ca are casa pe numele lui si primeste bani din strainatate.eu vreau copiii cu orice pret,dar nu vreau sa ii interzic sotului sa-i vada.eu nu am un servici stabil si nici locuinta mea,as putea locui la mama.are sanse mai bune ca mine sa primeasca copiii?mentionez ca varsta copiilor este de 3 ani si 1 an.