avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 684 soluții astăzi
Forum Activitate PeRuZzI

Activitate PeRuZzI

Răspuns la discuția Executare silita sotie
Multumesc frumos pentru ajutor si explicatii leonardy44
Răspuns la discuția Executare silita sotie
Masina este singurul bun cumparat in timpul casatoriei. Apartamentul este luat de mine inaintea casatoriei.
Răspuns la discuția Executare silita sotie
Stiu ca este valoare mare, daia am intrebat daca pot executa masina si sa puna poprire pe salariul meu. Sotia nu are nimic pe numele ei.
Răspuns la discuția Executare silita sotie
Valoarea pretinsa este undeva in jur de 148.000 lei
Răspuns la discuția Executare silita sotie
Vreau sa stiu din timp ce se poate intampla, procesul este la inceput in faza de comunicare. Luni avem intalnirea cu avocatul si doresc sa fiu informat
Buna ziua,
Sotia este pârât intr-un proces in materie de litigii de munca. Procesul este pe numele de fata al sotiei pentru ceva ce n-ar fi facut cat timp nu era casatorita.
Eu am un apartament cumparat prin credit ipotecar inainte de casatorie dar si o masina luata in timpul casatoriei.
Ambele sunt pe numele meu.

1. Daca sotia pierde procesul se poate executa masina ?
2. Apartamentul banuiesc ca nu se poate executa deoarece este ipotecat, corect?
3. Se poate pune poprire pe salariul meu ?

Multumesc
Deci cu alte cuvinte si mama poate semna aceasta declaratie daca asociatia cumpara un certificat de semnatura electronica. Multumesc pentru raspuns.
Buna seara, am si eu o intrebare, mama este administrator la o asociatie de proprietari, acum trebuie sa depuna declaratia 112 care din cate vad trebuie semnata digital. Cine poate semna aceasta declaratie ? Orice contabil ( adica cineva care are studii superioare de contabilitate) sau un cotabil autorizat ?
Răspuns la discuția Comanda magazin online
Ideea e ca ei nu au anuntat decat atunci cand i-am intrebat eu daca pretul ramane acelasi ( ma gandeam ca fac ei vre-o "smecherie"). Mi-au trantit-o in nas ca pretul e valabil doar 2 zile de la data comenzii ceea ce nu mi se pare corect , adica eu am facut comanda cu un pret iar dupa 2 zile mi-l afisezi cu pretul dublu. Daca nu vor sa livreze produsul la pretul din comanda o sa le fac reclamatie la OPC si nu sunt singurul.

P.S. Pe site la ei nu scrie ca pretul este valabil doar 2 zile.