avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 769 soluții astăzi
Forum Activitate Csilla1

Activitate Csilla1

Răspuns la discuția partaj
la momentul cumparararii nu eram casatoriti am cumparat apartamentul inaintea casatoriei in 2001,ne-am casatorit dupa 2 ani in 2003 si acum avem divortul
Răspuns la discuția partaj
este cumparat de mine si de sotul meu cu care acum suntem in divort si voiam sa stiu daca face obiectul partajului multumesc
Răspuns la discuția partaj
este vorba de partaj dupa divort apartamentul este cumparat inainte de casatorie cu sotul
Discuție partaj
Buna ziua
asi dori o lamurire apartamentul cumparat inainte de casatorie 50 ,50 % face obiectul partajului?In cazul in care unul din proprietari nu este de acord cu vanzarea imobilului si nici nu plateste cum se poate solutiona?
multumesc
Răspuns la discuția divort
multumesc
Discuție divort
upa patru luni de cand a plecat de acasa sotul meu in urma unei discutii in contradictoriu -el o numeste certa - a cerut de la primarie duplicat dupa certificatul de casatorie - desi originalul e acasa si el are cheile - si a depus actiunea de divort ,ce moa mirat ca la documentele primite acasa era atasat si o copie a actului meu de indentitate ( probabil canda isi facuse o copie ) Acest lucru poate insemna ca eu am fost de acord cu divortul? In cazul in care intentez proces de partaj avem un credit ipotecar si preluarea de catre unul a creditului nu este posibil nici unul nefiind eligibili singuri ptr aceea suma ce se intampla cu creditul - apartamentul nu valoreaza acum suma imprumutata - ?