avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 965 soluții astăzi
Forum Activitate skhyly

Activitate skhyly

Răspuns la discuția Intampinare
Si cam ce acte ar mai trebui atasate la aceasta INTAMPINARE??
Discuție Intampinare
buna ziua . imi poate justifica si mie cineva daca ar fii buna aceasta intampinare?


va multumesc



INTAMPINARE


Judecatoria Sectorul 3 Bucuresti
Str. Ilfov Nr. 6

Domnule Preşedinte

Subsemnatulcu obiect incredintare minor, , formulez prezenta.

Întâmpinare la cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta prin care vă solicit sa admiteti actiunea.

Motivele întâmpinării:
In fapt, am in concubinaj cu reclamanta la data de 2004 iar din aceasta relatia a rezultat fiul:nascut la data de15.12.2008.

In momentul acesta eu locuesc in BISTRITA, iar copilul mentionat mai sus locueste in Eu in momentul acesta sunt angajat la firma , fiind angajat cu 2 ore pe zii, si avand un salariu de 25% din realizarile mele.

Avand in vedere toate acestea solicit ca minorul sa fie incredintata mamei si sunt de acord sa platesc o pensie de intretinere potrivit veniturilor mele in cuantumul prevazut de lege.

As dori ca sa imi revina si mie toate drepturile ca si tatal copilului si sa am dreptul la orele mele de vizita si sa mi se acorde si mie pe parcursul vacantelor timp de a putea sta o perioada cu fiul meu , in limita timpului prevazut in lege.

Solicit judecarea prezentului proces si in lipsa mea potrivit art. 242 C.pr.civ.

In drept invoc dispozitiile art. 115-118 C. pr.civ. si dispozitiile din Codul familiei.

In probatiune solicit incuviintarea probei cu inscrisuri si ancheta sociala la domiciliul mamei.

Semnătura,
..................

Domului Preşedinte al Judecătoriei sectorului 3 Bucuresti

Va multumesc mult .
Buna ziua

As dosi sa ma informeze si pe mine cineva urgent ,in ce fel si cum ar trebui sa arate o scrisoare pt. un proces. Sa va explic: eu am un proces pt custodiea copilului meu in bucuresti si eu sunt din bistrita ,dar din motive financiare si din cauza distantei nu ma pot prezenta si as vrea sa trimit o scrisoare in care as putea sa scriu ca sunt de acord ca custodia copilului sa i se incredinteze mamei. Sunt de acord si cu pensia alimentara si restul ce imi corespunde ca si tata. cum as tutea face aceasta scrisoare . Astept un raspuns de la dumneavoastra .

Va multumesc. RADU