avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 373 soluții astăzi
Forum Activitate albugheorghita

Activitate albugheorghita

Discuție divort partaj
daca divortu sa desfacut din cauza lui.........si el a fost de acord cu pensia de intretinere....ar mai putea acum sa faca contestatie la pensie???sau odata cea venit hotararea...numai poate face nimic??
Răspuns la discuția partaj
in certificatul medico legal scrie ca am avut leziuni la nivelul buzei superioare pana spre ochi de 4 cm.,cu urma de cusaturi.iar de la spranceana spre frunte leziune de 6 cm.tot cu cusaturi chirurgicale.diagnostic la internare....policontuzionata.......agresiune familiala........plagi contuzieliniare frontala,orizontala,piramida nazala si buza superioara.multiple plagi sangerande taiate intens cranio faciale.la nivelul regiuni fronto orbitare drepte plaga taiata foarte sangeranda..........plaga taiata verticala a partilor moi .....piramida nazala cu sectiune septnazal si plaga taiata la buza superioara.piramida nazala rupta...............sunt bagati la articolele 180...si 171........


[editat scris cu majuscule]
Discuție partaj
ce se intampla daca nu am bani sa angajez avocat in procesul de partaj??????casa e pe numele amundorura.Alte proprietati nu avem.....Cat timp poate dura acest proces?La procesul penal,pentru agresiune fizica si psihica cu mutilare faciala.......ce pedeapsa ar putea sa ia????iar pentru agresiune fizica si psihica impotriva unei persoane cu handicap de gradul 2,ce despagubiri ar trebui sa plateasca?Mai ales ca nu avem avocat nici in acest caz..........Cazul se judeca la Puciosa,jud.Dambovita.Va multumesc anticipat pentru raspunsuri........
Discuție partaj
cat ma va costa angajarea unui avocat in procesul de partaj?executorul judiciar cat costa?
Răspuns la discuția violenta in familie
eu sunt pensionara pe caz de boala,as putea sa declar ca mama nu are venituri si sa fie valabil cuponul meu de pensie?ea nu are pensie,pana acum folosea cuponul de pensie al criminalului(tatal meu),nu mai pot.........
va implor ajutatima..........e posibil ca mama mea sa nu poata sta in spital sa se faca bine,pentru ca trebuie sa plateasca spitalizarea????????????????chiar si legea romana omoara oamenii in dificultate,nu numai criminalii???sunt distrusa si cand o vad pe mama atat de rau ........... victimele violentelor in familie chiar nu au dreptul la viata?????am incercat sa sun la serviciile sociale din targoviste,azi fiind duminica,nu a rasp nimeni.sa speram ca cineva sa nu aiba niciodata nevoie de o institutie publica in sarbatori.....................
:((
ajutorrrrr,ce se intampla atunci cand baiatul si sotul incearca sa ma omoare pe mine si pe fata??????????????nimeni nu face nimic.am sunat la foarte multe fundatii pentru violenta in familie............politia a venit si a plecat....acum sunt in spital,vai de capu meu,fata este si grav bolnava......nu mai stiu ce sa fac........daca mai stiti vreo fundatie care se ocupa cu asa ceva.......noi suntem din dambovita,fieni......ajutatine.............
Răspuns la discuția divort partaj
As vrea sa stiu casa la divort cum se imparte?Avem un baiat cu doi copii care sta cu noi.Si unul care se chinui impreuna cu sotul sa ne omoare ca sa ramana el stapan.Mai am o fata care e maritata. Plus asta care ziceam in primul msj ca e grav bolnava.Cine si ce drepturi o sa aiba la proces?Si daca eu fac plangere si impotriva baiatului,care ziceam ca e mult mai rau ca tacsu,ce i se intampla?Mai ales daca plangerea o face fata care e bolnava?Chiar nu pot fii arestati?Ce trebuie sa faca ca sa fie arestati?Fata e deja distrusa de boala care o are,daca ei se mai iau mult de ea si so si bata pe deasupra,facand plangerea asta penala nu pot fii arestati?Mie frica sa ma duc la proces fara siguranta ca nor sa castige tot ei......
Răspuns la discuția divort partaj
trebuie sa specific eu la politie ca vreau plangere penala impotriva lui?Pentru ca de altfel am facut diverse plangeri............
Răspuns la discuția divort partaj
Nu a facut nici un fel de imbunatatire a locuintei,din potriva a distrus cat a putut.Atata de mult am suferit,ca nu cred ca mai rezist mult..........Sunt intradevar disperata.Pe perioada divortului il indeparteaza,dar dupa aceea??Daca sar mai lua de mine si chem politia,lar aresta?Pentru ca acum vin si pleaca,pentru ca el nu vrea sa plateasca amenzile care i se dau.
Iiti multumesc enorm pentru timpul pe care mi lai acordat si pentru informatiile care ma ajuta mult.
Astept in continuare informatii de la persoane care mar putea ajuta .