avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 606 soluții astăzi
Forum Activitate mailpn88

Activitate mailpn88

Răspuns la discuția Angajare consilier juridic
Cu un contract de prestari servicii cred ca ar fi probleme,nu este recunoscuta angajarea ca vechime in functii juridice,din cate stiu ar trebui contract individual de munca pentru a fi considerata drept vechime in functii juridice
Poate un SRL (societate cu raspundere limitata,un cabinet de consultanta contabila si juridica) sa angajeze cu contract individual de munca un consilier juridic ?
Buna ziua.Are dreptul un avocat ( cabinet de avocat_un singur avocat) sa angajeze cu contract individual de munca un consilier juridic? Exista vreun impediment legal pentru ca un cabinet de avocatura sa nu poata angaja un consilier juridic cu contract individual de munca ?
BUNA ZIUA.SUNT ANGAJAT LA FIRMA CU CONTRACT DE MUNCA PE PERIOADA DETERMINATA( 3 LUNI), DE LA 1 IUNIE 2011.DORESC SA SOLICIT UN CONCEDIU FARA PLATA DE 30 ZILE LUCRATOARE( PENTRU REZOLVAREA UNOR INTERESE PERSONALE),ACEST CONCEDIU FARA PLATA FIIND MENTIONAT ATAT IN CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA LA NIVELUL UNITATII CAT SI IN REGULAMENTUL DE ORDINE INTERIOARA.SE POATE ACORDA ACEST CONCEDIU,IN CONDITIILE IN CARE AM DOAR O LUNA DE CAND SUNT ANGAJAT SI AVAND UN CONTR.MUNCA PE PERIOADA DETERMINATA ? TREBUIE SA MOTIVEZ PT.CE SOLICIT ACEST CONCEDIU? SE POATE REFUZA ACORDAREA ACESTUI CONCEDIU ?