avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 859 soluții astăzi
Forum Activitate lucy333

Activitate lucy333

Buna ziua, eu sunt persoana fizica si am facut cursul de Inspector SSM ( sanatate si securitate in munca), cel de 180 de ore. Vroiam sa stiu daca pentru a incheia un contract de colaborare cu o firma de paza pentru a face instruirea SSM personalului firmei este nevoie de PFA. Trebuie declarat acest venit la ITM? Cum pot proceda? Care sunt obligatiile mele ca si persoana fizica fata de stat? Este legal ceea ce fac doar cu acel contract de colaborare si cu diploma mea obtinuta in urma cursului pe care l-am absolvit?
Astept raspunsul dvs. Multumesc anticipat.

Buna ziua, eu sunt studenta in anul I la master si insarcinata in prezent in 3 luni, vroiam sa stiu daca pot beneficia de indemnizatia de crestere a copilului si daca da ce acte imi sunt necesare pentru dosar?
Multumesc anticipat.
multumesc frumos pentru raspuns. Cum trebuie sa procedez pentru a beneficia de ea? Pot face dosarul pe timpul sarcinii sau trebuie fcut in momentul in care se naste copilul?
am lucrat cu carte de munca doar 3 luni, momentan nu mai lucrez. In cazul in care nu am venit ce se intampla?
Buna ziua, eu sunt studenta in anul I la master si insarcinata in prezent in 3 luni, vroiam sa stiu daca pot beneficia de indemnizatia de crestere a copilului si daca da ce acte imi sunt necesare pentru dosar?
Multumesc anticipat.