avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 935 soluții astăzi
Forum Activitate remammm

Activitate remammm

Răspuns la discuția carte munca
eu am nevoie de cartea de munca la anul, pentru o perioada de trei zile. imi trebuie la un interviu, unde se cere cartea de munca in original. asta as vrea sa stiu.....daca angajatorul are obligatia de a-mi imprumuta c.m. multumesc
Discuție carte munca
buna ziua. as dori sa va intreb cum pot imprumuta cartea de munca pentru cateva zile (in conditiile in care sunt bugetar, iar acestea sunt pastrate la angajator si nu la itm). exista o baza legala in acest sens? pentru cat timp se pot imprumuta cartile de munca? adik, daca angajatorul refuza sa-mi dea cartea de munca, nu exista nici o cale de a o scoate din unitate? multumesc
Răspuns la discuția un sfat va rog
multumesc pentru raspuns
Răspuns la discuția un sfat va rog
va multumesc foarte mult pentru raspuns si as dori sa-mi spuneti cat costa un act de vanzare-cumparare, in conditiile in care toate actele necesare (cadastru...) sunt intocmite.
Răspuns la discuția un sfat va rog
va multumesc foarte mult pentru raspuns si as dori sa-mi spuneti cat costa un act de vanzare-cumparare, in conditiile in care toate actele necesare (cadastru...) sunt intocmite.
Discuție un sfat va rog
bunica este proprietara casei sale.bunicul este mort de peste 20 ani. are doi fii cu care este in divergente. este singura. mie,in calitate de nepoata,doreste sa-mi faca acte pe casa.va rog sa-mi spune care este cel mai indicat act de facut,pentru ca mai tarziu sa nu fie atacat in istanta de cei doi fii sau alte rude: contract de intretinere sau act de vanzare-cumparare si in ce consta fiecare.va multumesc