avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 798 soluții astăzi
Forum Activitate monique_r25

Activitate monique_r25

Buna ziua!
Am avut aceeasi problema la restaurarea bazei de date dupa instalarea versiunii 6.0.6. Am incercat actualizare COR si nu a fost nici o rezolvare. Singura solutie a fost sa export fiecare angajator din versiunea 6.0.5 si sa il import pe calculatorul cu versiunea 6.0.6. Atunci nu a mai dat nici o eroare. Spor la treaba!
Masina are si caroseria si motorul avariate. Am cerut si noi cateva mici estimari dar este foarte scump ca sa o reparam. Nu dorim sa o reparam. S-a facut o expertiza dar numai asupra modalitatii de desfasurare a accidentului in care se precizeaza daunele masinii dar nu proportia in care este avariata.
Spuneti ca mai putem apela in faza aceasta la un expert care sa stabileasca valoarea masinii? Tinand cont ca suntem la curtea de apel?
Buna ziua!
Sotul meu a fost implicat intr-un accident rutiere in septembrie 2007. La expertiza s-a demonstrat culpa comuna. Caz in care daunele cerute de noi au fost date pe jumatate, cel putin cele morale. Daunele materiale ne sunt acordate in cuantum de 10%. Din daunele materiale fac parte cheltuieli cu medicamentele, transport...
si contravaloare masina care este avariata total.
Ni se spune ca nu am demonstrat ca masina este avariata total.
Cum putem demonstra daca raportul de expertiza al accidentului descrie daunele masinii, dar nu scrie efectiv cat la suta este dauna.
Am vorbit cu cei de la asigurari care au venit si au facut poze. Si acum pauza...
Nu cred ca voi vedea de la ei vreo dovada ca masina este avariata total. Nu este in interesul lor sa imi dea mai multi bani.
Tinand cont ca am ajuns la Curtea de Apel, ce mai putem face pentru a demonstra dauna totala a masinii? Ne trebuie un expert care sa scrie negru pe alb ca este dauna totala? Mai putem dispune de aceasta proba in acest moment?
Astept lamuriri de la dumneavoastra, in speranta ca ati mai avut un asemenea caz.