Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Versiunea COR 6 nu poate fi importata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Versiunea COR 6 nu poate fi importata

Buna ziua. Incerc sa fac import la o baza de date/angajator in urma schimbarii PCului si sunt intampinat de eroarea: "Versiunea COR 6 nu poate fi importata. Se pot importa date doar din versiunea precedenta de Revisal." Daca se pot importa doar din versiuni precedente, cum ar trebui sa procedez sa pot importa din versiunea curenta (6.0.6)? Multumesc!
Buna ziua,
Si eu am aceasi problema, nu pot importa baza de date, pe un calculator nou. Pe cel vechi aveam tot 6.0.6
Stie cineva ce se poate face?
Va multumesc!
Eu nu aveam versiunea 6.0.6 pe cel vechi, aveam o versiune anterioara. Am facut update din program si dupa am refacut exportul (back-up). Mesajul erorii este aiurea, de fapt la mine am exportat de pe o varianta gen 5.x.x pe 6.0.6 si a trebuit sa fac update la 6.0.6 sa-l pot aduce pe 6.0.6

bendulum a scris:

Buna ziua,
Si eu am aceasi problema, nu pot importa baza de date, pe un calculator nou. Pe cel vechi aveam tot 6.0.6
Stie cineva ce se poate face?
Va multumesc!

Buna ziua!
Am avut aceeasi problema la restaurarea bazei de date dupa instalarea versiunii 6.0.6. Am incercat actualizare COR si nu a fost nici o rezolvare. Singura solutie a fost sa export fiecare angajator din versiunea 6.0.5 si sa il import pe calculatorul cu versiunea 6.0.6. Atunci nu a mai dat nici o eroare. Spor la treaba!
Important! Începând cu data de 20 mai 2019, transmiterea registrului de evidență a salariaților în format electronic va putea fi efectuată numai pentru fișiere de tip .rvs generate sau validate prin versiunea 6.0.6 a aplicației Revisal.
Angajatorii care în prezent utilizează versiunea 5.0.8 a aplicației, în mod obligatoriu, îşi vor instala mai întâi versiunea 6.0.5 după care vor putea instala versiunea 6.0.6.
Pentru actualizarea aplicației Revisal este recomandat să urmați instrucțiunile cuprinse în Ghidul de instalare şi utilizare a noii versiuni. Pentru securitatea datelor, este indicat ca înainte de orice operaţiune legată de instalarea unei noi versiuni a aplicaţiei Revisal, să efectuați o copie de siguranță a bazei de date, accesând butonul „Salvare baza de date” din meniul „Instrumente”.

[ link extern ]