avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Activitate d3nny18

Activitate d3nny18

Buna ziua.Am o datorie de 39300la BCR care a fost cesionat către KREDYT INKASO.Nu stiu cum sa procedez in urma scrisorii primite de la firma de recuperare in care sunt instiintat despre cesiunea împrumutului.Mentionez ca aveam orata de 1100 ron dar din cauza situatiei financiare nu puteam achita decât 400 ron .Aceasta suma a fost virata lunar fără întrerupere.Acum nu stiu cum sa procedez in continuare deoarece situatia financiara nu imi permite sa plătesc o rata lunara mai mare
Va multumesc!
Buna ziua,rog a ma sfatui in urmatoarea problema si a ma indruma daca se poate .Am fost disponibilizat din cadrul C.N.H. in luna octombrie urmand a beneficia de salariile compensatorii in 3 transe egale respectiv lunile octombrie,noiembrie si decembrie conform protocolului semnat intre guvern,sindicat si respectiv conducerea C.N.H.Pana in prezent am beneficiat doar de doua transe si inca nu stiu cand se va plati cea de a treia .Ce ma sfatuiti sa fac in acest caz.Va multumesc anticipat.
am fost angajata 4ani dupa care am beneficiat de 1an de indemnizatie de somaj si in ultimile 2saptamini am fost angajata pe o perioada de 3luni.daca nu mi se prelungeste perioada de angajare mai pot beneficia de somaj si in ce conditii