avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 823 soluții astăzi
Forum Activitate luminitasanda

Activitate luminitasanda

Discuție succesiune
Buna ziua. Bunicul a murit acum 20 de ani bunica nu a facut succesiunea dupa el acum 1 an a murit si ea sunt 2 mostenitori mama mea si fratele ei el nu a dorit succesiune dupa ce bunica a murit acum sustine ca bunica i-a facut contr.de vanzare cumparare lui pe partea ei din mostenire daca succesiunea dupa bunicul nu este facuta bunica avea dreptul sa vanda partea ei fiului favorit?Ce se poate face?multumesc.
Buna ziua.Bunicul meu din parte mamei a murit acum 20 de ani iar succesiunea nu a fost facuta. Bunica din partea mamei a murit acum 2 luni. Sunt doi frati care nu se inteleg, mamica mea si fratele ei care pana acum a stat la bucuresti. Dupa moarea bunicii mele, adica mama lui, fara sa se faca succesiunea el s-a mutat definitiv acolo iar pe mama mea o ameninta ca ne vedem la tribunal pentru ca el impare cum vrea casa isi alege cele mai bune camere si cele mai multe. Cum poate mama mea sa isi revendice dreptul si sa depuna ea actele la notariat pentru succesiune? (pentru ca el vrea la tribunal)