avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1223 soluții astăzi
Forum Activitate Virgiltaxi

Activitate Virgiltaxi

De acord. Eu am terminat la liceul auto din Galati scoala profesionala acum 22 de ani.Am b,c,e de atunci si de 8 ani am pfa pe taxi.Nu am liceul facut ,ce fac in acest caz?Merg in continuare cu autorizatia sau trebuie sa inchid pfa-ul?La documentatie nu specifica daca trebuie liceul pentru ca nu sunt persoana desemnata.Am atestat profesional care se vizeaza la 5 ani.Am lucrat in armata 8 ani si pe ambulanta 10 ani si in paralel fac taximetrie cu o singura masina,pe pfa.Va rog sa-mi raspundeti.
am avut un accident cu 2 victime pe trecerea de pietoni .Ma deplasam pe banda 1 nu am vazut cand a oprit banda 3 pe banda 2 era un audi care a oprit brusc si cand am vazut ca a oprit am pus frana dar masina a alunecat si am acrosat usor 2 pietoni pe trecere.Unul are 8 zile de ingrijiri si celalat 30 zile pt o luxatie la umarul drept nici macar fractura.Le-am facut si RMN a iesit bine(normal) si acum nu ma inteleg cu cel cu umarul(vrea bani) s-a sucit acum ma va acctiona in instanta.Ce patesc eu cu permisul fiind profesionist la prima abatere(fara antecedente) si avand si 2 copii minori in intretinere.Imi va fi anulat permisul? virgil_hellotaxi este adresa mea de mess sau 0740.855.285. va rog dati-mi un raspuns ca sunt disperat.