avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 885 soluții astăzi
Forum Activitate Cristian-D

Activitate Cristian-D

Buna Ziua, in primul rand cer mii de scuze daca am gresit categoria forum. As avea si eu o intrebare pt. care multumesc anticipat, si de un raspuns daca se poate mai detaliat si usor de inteles. Cum poate obtine o persoana din Rep.Moldova cetatenia Romana daca pers. respectiva are o ruda din Romania (bunica de pe tata este originara din Buzau ), specific ca aceasta persoana este vaduva are 36 de ani si un copil minor de 15 ani si daca ar putea obtine si minora cetatenia impreuna cu mama.M-ar interesa ce documente trebuiesc unde sa le prezinte daca ea este domiciliata in Rep. Moldova si cit timp ar dura pina la obtinerea cetateniei cu aproximatie daca nu se poate cit mai precis. Multumesc...si daca este necesar pot detalia mai mult
=D>
Răspuns la discuția Mostenire
Multumesc din suflet pt raspunsul mult asteptat si dorit.Si va doresc tot binele din lume
Discuție Mostenire
Buna ziua si multumesc anticipat. Mama mea a mostenit in 2010 casa parintilor ei decedati (bunicilor mei) fiind unica proprietara(tatal meu este decedat din 2003).As dori sa stiu cine mosteneste dupa mama mea tinind cont ca eu am un frate decedat din 1995 si care era casatorit cu un un fiu(acum de 21 ani).Mentionez ca sotia fratelui meu decedat la momentul decesului erau separati, dar nu legal astfel a ramas si in ziua de azi cu numele nostru de familie.As mai dori sa stiu daca sotia fratelui are vreun drept la mostenire pt ca moral nu ar trebui sa aiba nimic stiind ca nepotul meu il va mosteni pe fratele meu si cu care sint total de acord...Va multumesc cu speranta ca voi primi un raspuns corect