avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 753 soluții astăzi
Forum Activitate raylar

Activitate raylar

Răspuns la discuția necomunicarea unei sentinte
MULTUMESC pt raspuns cred ca asa o sa fac dupa vacanta judecatorilor
Buna ziua .am o intrebare ...in urma unui proces de divort am pierdut custodia fiicei mele am facut apel... in martie s-a pronuntat sentinta si nu m-ia fost comunicata in fapt nici acum ..am facut plingere la CSM ( nu doar pt asta ci pt mai multe motive) si surpriza ..am primit raspuns ca ar fi fost comunicata in luna mai dar nu m-ia fost comunicata la adresa mea care exista in dosar (au copie dupa flotant si dupa contractul de inchiriere) ci la domiciliul fostei sotii ...posta a trimis comunicarea inapoi cu mentiunea mutat nu a fost afisata..intre timp fosta sotie profitind de faptul ca nu stiam de comunicare a definitivat sentinta acum intrebarea ...pot ataca sentinta pt faptul ca a devenit definitiva prin faptul ca nu am putut declara recurs? si unde ? la tribunalul initial sau la cel unde sa judecat apelul? daca da ...pot lega un proces de reincredintare minor de atac ? sa dat custodie unica cu toate ca anchetele sociale imi erau mie favorabile ( 3 la numar) si copila avind 12 ani a cerut sa locuiasca cu mine plus faptul ca de la mama ei si pana la scoala face naveta iar locuind cu mine este la 15 min de scoala cam lunga intrebare:D....va multumesc
Răspuns la discuția incredintare minor
va multumesc pt raspunsuri am sa incerc
buna ziua am si eu o intrebare in urma divortului fetita mea in varsta de 11 ani a fost incredintata sotiei netininduse seama de faptul ca anchetele sociale efectuate de primariile unde locuim au fost ambele favorabile mie cerinduse incredintarea minorei catre mine fata doreste cu insistenta sa locuiasca la mine fosta sotie este somera si nici din punct de vedere intelectual nu poate ajuta la lectii pe copila fata a terminat si clasa a 5 a prima cu o medie de 9.61 iar pregatirea scolara a fost facuta exclusiv de mine ce pot face pt a mi fi incredintata fata?