avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1670 soluții astăzi
Forum Activitate florina1978

Activitate florina1978

in 2005 m-am divortat de fostul sot si fetita noastra sa dat la tatal ei.eu locuiesc in spania si am un sot si un copil aici. acuma fetita are 11 ani si nu mai vrea sa stea la tatal ei. va rog sa ma ajutati ca fetita mea este disperata si nu mai supotra sa stea cu tatal care nu o ingrijeste si nu-i da voie sa viziteze bunici maternali si nici pe mine( fiind mama ei) in sentinta de divort la mine nu imi da nici un drept de vizita si nu specifica nimic de cand pot sa o vad, doar obligatia de platit o pensie alimentara.fetita mea m-a sunat ieri, si plangand mi-a zis ca nu mai poate sa stea cu tatal, ca o pune la munca si nu ii face de mancare.ea a mers la cineva de la primaria dein sat si i-a spus tot si acuma nu stiu cuma sa procedez.ei locuiesc in jud. Salaj.ajutati-ma va rog. multumesc.
Răspuns la discuția renuntar la custodie
va multumesc din suflet pentru raspuns si as avea nevoie de mai multe detalii daca puteti sa-mi dati.Eu locuiesc in Spania si am un copil cu un spaniol.Eu as putea sa inacep o ancheta sociala aici in Spania? si totodata in Romania?ce trebuie sa fac? si situatia mea din tara se produce in judetul Salaj, daca dumneavoastra ati putea sa ma indrumati spre un bun avocat din Salaj.MULTUMESC.
Răspuns la discuția renuntar la custodie
si daca puteti sa-mi explicati un pic pasi pe care trebuie sa-i dau.multumesc
Răspuns la discuția renuntar la custodie
cum sa incep,sa pun o plangere la protectia copilului?mi-e frica sa nu ii i-a fetita la el si sa nu mi-o dea mie.va vorbesc de judetul salaj. daca cineva din zona ma poate ajuta.va rog din suflet. multumesc.
Răspuns la discuția renuntar la custodie
va multumesc din suflet pentru raspunsul dumneavoastra.si as vrea sa va explic un pic cum stau lucrurile ca vada ca stiti multe de asta.fetita mea a fost incredintata tatalui in urma divortului si din cauza ca eu sunt plecata din tara.fetita are acuma 11 ani si vrea sa vina la mine, dar tatal nu o lasa doar daca ii dau bani.situatia lui este foarte grea si fetita nu o ingrigeste prea bine.cand vine de la scoala el nu este acasa si fatita nu are mancare.la mine imi spun vecinii ca este vai de capul ei.eu nu am posibilitate sa-i dau bani, cum cere el.si ma doare pentru fetita mea.vecinii mi-ar veni de martori dar eu nu stiu cum sa incep. mi-a zis cineva ca daca pun o plangere la protectia copilului o i-au la ei pana ce se face o ancheta si eu nu vreau fata mea in un centru de copii.va rog sa ma ajutati cu un sfat.ce pot sa fac?
fostul meu sot vrea sa renunte la custodia fiicei noastre in favoarea mea.cum putem face fara sa ajungen in judecata?multumesc.