avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1872 soluții astăzi
Forum Activitate daniela-p

Activitate daniela-p

multumesc mult de raspuns.
am uitat sa intreb ceva... cate luni sunt obligati sa ma tina? am inteles de la ,,mica sefa,, pe acolo prin firma ca este vb doar de 6 luni. este adevarat?
va multumesc inca o data
Va multumesc mult de raspuns,
Iar ref, la CIM a fost suspendat pe o perioada de 2 ani. eu le-am mai cerut in acest timp adeverinta de sal pt med de familie si mi au dat su mentiunea ca am contractul suspendat incepand de la data 28.08.2011pana la data de 28.08.2013, iar contractul meu de munca este pe perioada nedeterminata. eu nu am semnat nici o demisie sau altceva de genu acesta. Inainte de a intra in concediu crestere copil am facut o cerere cu varianta aleasa 2 ani de stat acasa cu copilul.
Inca o data va multumesc de ajutorul acordat.
O zi buna in continuare va doresc.
buna ziua.
Ma numesc Daniela Padure angajata la o firma de leasing de mai bine de 6 ani si am dat nastere unei fetite pe data de 27.08.2011 ulterior intrand in concediu de crestere copil pana la 2 ani pana in prezent si pana la data de 27.08.2013. intre timp firma de leasing si-a schimbat atat propietarul cat si denumirea, adica firma a fost vanduta cu tot cu angajati pe uni i-au pastrat iar pe alti i-au dat afara onorati conform clauzelor contractuale. acum intrebarea mea este: NoiI propietari sunt obligati sa ma primesca si in ce conditii? Tin sa precizez ca am fost informata de scimbarea denumiri societatii cat si adresei si CUI. Va multumesc!
buna ziua,
sunt insatcinata in 32 de saptamani (8 luni) urmeaza sa nasc la sfarsitul lunii august 2011 asi dori sa stiu daca se mai acorda acel salariu mediu pe unitate deoarece am inteles ca contractul colectiv de munca unic la nivel national 2007-2010 nu mai este in vigoare, acolo fiind mentionat acest lucru si tot acolo era mentionat si ca sotul va primi 5 zile+10 zile un urma cursului de puericultura. mai putem beneficia de acestea.
va multumesc
o zi buna