avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Activitate Carmen(kammy)

Activitate Carmen(kammy)

Mama mea a vandut acum 4 ani un teren de 1 ha cu chitanta de mana. Acel teren este o mostenire de la parinti. Ei au fost 6 frati, 1 decedat, 5 in viata. Dar pe titlul de proprietate sunt trecuti doar 2 frati si parintii decedati ( au fost 6 ha de teren arabil cate unul pt fiecare frate). Intrebare: care este procedura prin care mama mea ( si restul fratilor) pot modifica titlul de proprietate asupra terenurilor. Mentionez ca dezbaterea mostenirii s-a facut doar pt casa parinteasca, nu si pt terenuri! Titlul de proprietate fiind necesar pt perfectarea actului de vanzare cumparare pt terenul pe care l-a vandut mama mea!
buna ziua. va rog sa ma scuzati dar revin... aceeiasi intrebare... daca nu fac parte din tabloul juristilor pot pune cncluzii in instanta? sunt noua in job iar colegii sunt... "binevoietori"...si ma tot preseaza cu tabloul juristilor... multumesc anticipat.

multumesc frumos
am vazut anumite rspunsuri in forumul dumneavoastradar va rog sa mi spuneti daca un jurist, adica persoan care are o diplom de studii rspectiv licenta in drept... poate fi angajt consilier juridic la o institutie fara a fi inscris in tabloul juristilor?
Este neaparatnecesar sa ai stampila si chitantier pentru a fi angajat in aceasta forma? va multumesc anticipat.