avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 849 soluții astăzi
Forum Activitate adrian_adrian_adrian

Activitate adrian_adrian_adrian

Răspuns la discuția Acte aditionale
este vorba de un act aditional de confidentialitate si fidelitate. Dupa saptamani de discutii si negocieri am ajuns la intelegerea ca eu sa vin cu un format de act.
in actul aditional se specifica ca timp de un an de zile nu am dreptul sa ma angajez la o firma partenera, in acest moment tocmai asta vreau sa fac, am anuntat angajatorul si am ajuns la intelegerea ca vom semna actele necesare ca eu sa pot pleca la firma respectiva.
Acum eu sunt in cautarea unui format pentru ceea ce ma intereseaza pe mine
Discuție Acte aditionale
Buna ziua,

ce tip de act trebuie incheiat pentru a inceta un act aditional intre angajat si angajator

va multumesc anticipat.
Răspuns la discuția act aditional
Am anuntat ca vreau sa plec din firma (discutie cu directorul adjunc) evident nu a fost de acord cu plecarea mea la partener. si a spus ca vom recurge la plata indemnizatiei lunare. cum va trebui procedat pentru primirea indemnizatiei.
sub ce forma va trebui sa o primesc?

saptamana aceasta o sa merg sa vb cu un jurist.
Discuție act aditional
Buna ziua.
In urma cu 6 luni am semnat la actualul loc de munca un act aditional de fidelizare si confidentialitate a carui valabilitate se va derula pana la un an dupa incetarea contractului de munca existent. In contractul aditional se specifica faptul ca nu am dreptul sa ma angajez la unul din partenerii firmei si nici prin societati intermediare. Acum am primit o oferta de la unul dintre parteneri, as vrea sa plec la respectivul partener numai ca angajatorul nu vrea sa isi dea acordul.

1. Ma intereseaza cum as putea sa il conving sa faca acest lucru?
2. Daca imi fac PFA actul aditional va mai avea putere asupra mea?

Va rog sa ma sfatuiti si pe mine in aceasta problema.

Va multumesc anticipat.