avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 961 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters216319

Activitate ContSters216319

Discuție crima
Sotul Meu a fost ucis , ( omor deosebit de grav)cert e ca am cerut daune morale cheltuieli de judecata si de imormantare,intrebarea e daca inculpatul nu va plati care sunt consecintele in cazul lui.ma refer ( va primi mai multi ani la proces va plati familia?)
Răspuns la discuția credit
Multumes!!!!!!!!:love1:
Răspuns la discuția mostenire - credit
Va multumesc mult , deci sa inteleg ca sunt in totalitate o persoana neutra.nu o sa am dreptul la nimic dupa moartea socrilor mei dar nu sunt obligata nici legal de a achita datoriile defunctului meu sot.datorii facute cand noi 2 nici nu ne cunosteam!
revin cu 2 intrebari, si nu vreu sa ma repet dar nu mai inteleg nimic.
1 - M-am casatorit in 2009. in 2011 am ramas vaduva. sotul meu are un baiat din prima casatorie . o sora si parintii care sunt in viata. dupa moartea socrilor mei cine sunt mostenitorii?
2 - am un apartament cumparat in 2000 inainte de casatorie, sotul meu in 2006 a facut un credit. inainte de casatoria noastra . ne avand posibilitatea de a continua achitarea , cine va suporta consecintele in caz de executare silita?
Ce drepturi si ce indatoririi am ca vaduva?

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Răspuns la discuția credit
revin cu 2 intrebari, si nu vreu sa ma repet dar nu mai inteleg nimic.
1 - M-am casatorit in 2009. in 2011 am ramas vaduva. sotul meu are un baiat din prima casatorie . o sora si parintii care sunt in viata. dupa moartea socrilor mei cine sunt mostenitorii?
2 - am un apartament cumparat in 2000 inainte de casatorie, sotul meu in 2006 a facut un credit. inainte de casatoria noastra . ne avand posibilitatea de a continua achitarea , cine va suporta consecintele in caz de executare silita?
Discuție credit
M-am casatorit in 2009 .detin un apartament inainte de casatorie cumparat in 2000, sotul meu a facut un credit pt uz personal in 2006.la monentul respectiv creditul a fost facut la adresa unde locuia singur. apartamentul este pe numele parintilor lui. sotul meu a decedat in 2011.in acest caz cine va suparta consecintele. in cazul in care nu va mai putea fi achitat creditul,daca se va ajunge la executare sitita?