avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 508 soluții astăzi
Forum Activitate galbinel

Activitate galbinel

buna ziua As vrea sa angajez o persoana pensionara nascuta in anul 1951 si as vrea sa ma ajutati caci nu stiu cu ce tip de contract sa o inregistrez va multumesc si daca se cumuleaza venitul din salarii cu venitul din pensii
Răspuns la discuția Parasirea domiciliului de frica
am fost plecata un an de zile timp in care am trimis cel mai putin intr-o luna 150 de euro si cel mai mult am trimis 2000 de euro, acum trimit lunar cate 200 de euro si pachete cu alimente si haine. vorbesc des la telefon (doua - trei ori pe saptamana) si pe facebook cu copii. acum m-am reintors cu dorinta de a mi revedea copii,timp in care el ma santajeaza
Răspuns la discuția Parasirea domiciliului de frica
imi pare rau ca nu am facuto, am indurat de dragul copiilor si credeam ca se va schimba ceva dar mam inselat si acum e prea tarziu. daca el merge la politie si declara ca am parasit domiciliul conjugal nu ma poate decadea din drepturile asupra copiilor? adica la proces as avea de suferit pentru castigarea custodiei copiilor? va multumesc
buna ziua daca ma puteti ajuta.
am parasit domiciliul conjugal din cauza ca nu mai suportam bataile pe care mi le administra sotul. am plecat din romania si acum am revenit in tara si nu pot sa imi vad copii ca mie frica de el. ma ameninta ca nu ma lasa sa imi vad copii si ca ma denunta la politie deoarece am parasit domiciliul conjugal. va rog sa ma ajutati. Va multumesc frumos
Răspuns la discuția accident auto fara victime
buna ziua, as vrea daca se poate sa ma lamuriti si pe mine cu ceva.
azi am avut un accident usor fara victime, am intrat intr-o depasire a unui camion care mergea in acelasi sens iar in fata camionului mai era o masina , la jumatatea camionului in timpul depasirii, masina din fata a virat brusc la stanga. Am evitat dar tot am atins-o. Problema este ca doar masina mea a fost lovita. Cealalta masina nu a avut nici macar o zgarietura. Am plecat fara sa anunt pe nimeni, si fara constatare. Masina mea o repar pe casco. Ce se poate intampla daca nu am anuntat politia si nici daca nu am facut constatare.