avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 674 soluții astăzi
Forum Activitate monicacm

Activitate monicacm

buna dimineata....instanta a hotarat ca inculpatul sa execute 8 luni de inchisoare.in cat timp se va emite madatul de arestare?va fi dus direct pe penitenciar sau in arestul ipj-ului? va multumesc pt raspunsuri
Discuție recursul!
buna ziua...am si eu o intrebare la dumneavoastra in legatura cu un recurs...prima infatisare are loc in luna ianuarie...pe mine ma intereseaza sa stiu daca acesta se poate termina doar din prima infatisare?chiar daca nu vor fi prezente toate partile implicate in dosar?va multumesc
Răspuns la discuția condamnare-ce e de facut?
si suspendarea sub supraveghere ce presupune?Pfffff.....m-am mai linistit....va multumesc mult.
Răspuns la discuția condamnare-ce e de facut?
Va multumesc pt raspunsuri!exista la judecatorie cereri tip sau se vor scrie de catre persoana inculpata?unde se depun cererile?
Răspuns la discuția condamnare-ce e de facut?
Furt calificat...s-a recuperat prejudiciul partea vatamata nu a avut alte pretentii..va rog sa-mi raspundeti la toate intrebarile.data ramaneri definitive a sentintei e dupa cele 10 zile.daca nu atca sentinta in aceste zile ce se va intampla?va fi arestat?va multumesc
Buna seara..va multumesc anticipat pt raspunsurile dumneavoastra...as vrea sa va prezint pronuntarea unei instante, si aceasta e: " condamna pe inculpatul x la o pedeapsa rezultanta de 2 ani si 2 luni inchisoare.dispune suspendarea sub supraveghere a executarii pedepsei aplicata inculpatului."
1.inculpatul e minor.cand va incepe executarea pedepsei?
2.pronuntarea instantei poate fi atacata cu recurs?in cat timp?trebuie sa fie personal pt a depune cererea sau poate si cineva din familie? Va multumesc
Răspuns la discuția condamnare-urgent va rog
daca nu au declarat recurs toti cei inculpati in dosar nu e nicio problema pt rejudecarea dosarului, nu?
Răspuns la discuția condamnare-urgent va rog
va multumesc pt raspuns!!
Răspuns la discuția condamnare-urgent va rog
azi a depus cererea de recurs....cand va referiti ca se va judeca repede, insemnand o zi,doua(exceptand weekend-ul)...o saptamana, doua...multumesc pt raspunsuri
Răspuns la discuția condamnare-urgent va rog
dupa depunerea cereri de recurs in cat timp se va rejudeca cazul?la aceeasi judecatorie sau tribunal? multumesc pt raspunsuri