Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... recursul!
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

recursul!

buna ziua...am si eu o intrebare la dumneavoastra in legatura cu un recurs...prima infatisare are loc in luna ianuarie...pe mine ma intereseaza sa stiu daca acesta se poate termina doar din prima infatisare?chiar daca nu vor fi prezente toate partile implicate in dosar?va multumesc
daca se cere judecarea in lipsa si daca este paltita taxa de timbru, se poate termina si la prima infatisare
Se poate termina daca toate partile sunt legal citate.
Daca nu aveti bani pentru a va angaja avocat si pentru recurs se poate cere un termen pentru a-si angaja avocat si se va amana.