avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 905 soluții astăzi
Forum Activitate plescaramona

Activitate plescaramona

ma confrunt cu urmatoarea problema,intre mine si vecinul meu eu am ridicat un gard de aprox 2 m acum 5 ani cand el nu era inca proprietar.anul trecut el a inceput constructia unui alt gard lipit de al meu cu o inaltime de 4_5 m in unele locuri pe care a inceput sa construiasca adapost pentru cereale.mentionez ca el are pe proprietate numeroase utilaje agricole cereale si ingrasaminte nu locuinta.problema e ca distanta de la gardul meu la casa mea este de 2m si acum nu mai am pic de lumina in curte si apa de pe constuctia lui vine in curtea mea.este legala constructia unui gard de 5m si acoperis pe el?
detin un contract de intretinere incheiat intre mine si bunicii mei in anul 2003 vreau sa mentionez ca in momentul incheierii contractului bunicii au mentionat ca nu au nevoie de nimic pe durata vietii eu am construi casa in curtea lor neavand nici o treaba cu casa lor.periodic am ajutat cu ce am putut mancare spalat curatenie atat eu cat si mama mea.cand bunicii sau inbolnavit mama mea a inceput sa doarma regulat la ei.in acelasi timp mai venea si sora mare a mamei sa doarma si sa mai stea cu ei.acum 4 ani a murit bunicul si anul acesta bunica.dupa deces sora mare a mamei mele a furat din casa bunicilor copia contractului de intretinere si a inceput sa ma ameninte ca nu am respectat contractul si ca are si eA DREPTUL LA MOSTENIRE .intrebarea mea este poate sa faca ceva