avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 920 soluții astăzi
Forum Activitate Florin275

Activitate Florin275

intre 2 citati au trecut 4 ani si vreo 6 luni
acum aproape 6 ani am fost protagonistul unui accident auto cu o victima ,la primele cercetari a reiesit ca eu as fi vinovatul victima are peste 60 de zile ingrijiri medicale aste presupune ca as fi incadrat la ART.184 alin.2 CP dosarul nu a fost trimis la parchet nici la ora actuala . intrebarea mea este cum pot sa termin cu acest dosar fara sa raman fara carnet fiind sofer de meserie , impacarea partilor este posibila in acest caz sau prescrierea raspunderi penale poate interveni dat fiind perioada aceasta asa mare ,daca ma poate sfatui cineva cu ceva astept cu nerabdare un raspuns va multumesc
am un credit facut cu buletinul din 2005 ultima rata platita in feb 2006 acum dupa 5 ani si cateva luni [firma recuperari creante] imi trimite un msaj pe tel mobil ca dosarul va fi depus la executorul judecatoresc mai se poate recurge la asa ceva au trecut 3 ani de la ultima plata nu sa prescris? stiu ca datoria este datorie si nu voi scapa de ea doar daca o platesc dar vrau sa stiu daca mai se poate sa ma execute silit
Acum 2zile am primit o scrisoare prin posta care imi spune ca am un un credit nrplatit de 11800ron ,le dau telefon vb cu tipul care s ocupa de creeanta ii aduc la cunostiinta ca nu am facut nici un credit pt ca nu am facut imi sune ca are un contract pe numele si actele cu care sa facut creditul o copie dupa buletinul meu si o adeverinta de salariu falsa asta constatand din cele spuse de el iam adus la cunostiinta ca este vb despre o escrocherie iar el mi_a spus sa merg la sediul lor sa fac o cerere sa_mi se prezinte o copie dupa acte si sa mercg la politie sa depun o plangere, ce trebuie sa fac,mentionez ca,creditul este faut in decembrie 2005