avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 986 soluții astăzi
Forum Activitate express24

Activitate express24

Am nevoie de o parere de la dvs .
Am trimis pe okazii un telefon unui tip , prin posta , cu ramburs . Cand am trimis telefonul prin posta , acesta era in perfecta stare . Dupa ce a primit omul coletul , mi-a lasat mesaj cum ca telefonul ar avea probleme cu tastele si cu camera . Acest distins domn ma ameninta ca telefonul este acum la politie , si ca o sa fiu cautat in zilele urmatoare . Exista posibilitatea sa patesc ceva ?
Pana la urma telefonul meu a fost trimis in perfecta stare . Cum pot dovedi asta ?
Astept raspuns . Va multumesc .
Răspuns la discuția Teapa pe okazii.ro
O persoana mi-a spus ca nu pot face nimic in legatura cu asta . Ca "teparul" poate spune ca a primit cadou . Si ca id-u de messenger , contul de okazii sau numarul de telefon nu sunt ale lui. Si mai poate spune ca dupa ce i-am trmis cadoul a existat o cearta intre noi si ca eu acum ma razbun .
Am primit o teapa "in stil mare" pe okazii.ro .
Am vorbit cu un baiat pentru a face schimb de telefoane . El sta intr-un oras iar eu in alt oras , asa ca am decis sa trimitem amndoi telefoanele in acelasi timp prin posta . Am vorbit cu el la telefon , pe Y!M si am facut schimb de adrese si nume . Treaba e ca dupa o saptamana si jumatate , vazand ca nu am primit nimc , am incercat sa il contactez . La telefon nu a raspuns , iar pe mess nu a mai intrat . Au trecut 2 saptamani si 3 zile .
Ce pot sa fac pentru a imi recupera telefonul ?
Astept un raspuns serios .
Mersi