avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 887 soluții astăzi
Forum Activitate kkkarina

Activitate kkkarina


buna ziua.as dori sa aplez la dvs cu o problema.mi-am prezentat demisia in data de 19 iulie iar preavizul meu avea sa se termine in data de 16 august respectandu-se cele 20 de zile lucratoare doar ca sambetele si duminicile erau zile lucratoare pt mn deoarece am lucrat conform unui program de hypermarket.cu toate astea am respectat preavizul si in ultimle 5 zile de preaviz am avut concediu medical in regim de urgenta si nu m-am prezentat la inventarul din ultima zi.care sunt consecintele tinand cont de faptul ca era gestiune comuna si eram incadrata in post ca lucrator comercial.tin sa mentinez faptul ca nu mi-am primit banii si nu mi sa comunicat vreo lipsa la inventar.detin 3 foi de pontaj cu semnatura mea falsificata de catre angajatori,o planificare de concediu falsa,si alte informatii care sunt in dezavantajul firmei.o zi buna si astept raspunsul dvs
Discuție fals in acte
in urma cu un an am lucrat dublul orelor normale timp de aproape 3 saptamani.programul meu in tot acest timp era de la 9 la 21-12 ore pe zi inclusiv sambata duminica.am intocmit o foaie de pontaj intocmai orelor de munca prestata dar ulterior in urma unui control itm am avut acces la acele foi de pontaj si in aceste 3 sapt mi s-a trecut un concediu de 5 zile libere de la stat pt casatorie (tin sa mentionez ca nu m-am casatorit niciodata),si nu erau trecute nici in celelalte zile orele pe care le-am stat efectiv la munca.semnatura mea era falsificata.cat de legal este si ce se poate face?