avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 568 soluții astăzi
Forum Activitate Blu3_d3vil_tgv

Activitate Blu3_d3vil_tgv

De mai bine de 6 luni toata comuna in care locuiesc si inca 2 adiacente avem probleme cu furnizarea energiei electrice: intreruperi zilnice, de cel putin 2-3 ori pe zi care dureaza intre 10 secunde si cateva ore.
Nu am rezolvat nimic cu petitii, cu sunat la electrica, inclusiv primaria s-a implicat si nu avem nici o rezolvare.
Exista posibilitatea de a chema in instanta Electrica Furnizare sau o alta modalitate de a ii face sa rezolve problema?
Va multumesc
Buna ziua,
am urmatoarea problema: am avut o problema cu o placa de baza aflata in garantie ( mai avea 2 saptamani de garantie din 26 de luni totale ), si produsul mi-a fost inlocuit cu alta placa de baza noua, diferita, pe alta platforma si inca un produs ca sa completeze valoarea produsului aflat in garantie. la aceste 2 produse, desi este inlocuire nu am mai primit nici un fel de garantie.
acum, dupa cateva luni mi s-a stricat placa de baza noua.
conf hg 394/ 1995 la inlocuire se dadea o noua garantie pe produsul nou. dar aceasta a fost abrogata iar in legea 449/2003 nu se specifica nimic clar despre aceasta situatie.
placa beneficiaza sau nu de garantie?

va multumesc