Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Intreruperi curent zilnice - Electrica Furnizare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Intreruperi curent zilnice - Electrica Furnizare

De mai bine de 6 luni toata comuna in care locuiesc si inca 2 adiacente avem probleme cu furnizarea energiei electrice: intreruperi zilnice, de cel putin 2-3 ori pe zi care dureaza intre 10 secunde si cateva ore.
Nu am rezolvat nimic cu petitii, cu sunat la electrica, inclusiv primaria s-a implicat si nu avem nici o rezolvare.
Exista posibilitatea de a chema in instanta Electrica Furnizare sau o alta modalitate de a ii face sa rezolve problema?
Va multumesc
Depinde unde si cite persoane au facut acele petitii. Daca face o singura persoana si asteapta ceilalti 2000-3000 sa se rezolve, e apa de ploaie. Incercati aici, cu cel putin 100 de petitii individuale :
[ link extern ] /
Depinde dacă la dvs. în comună Electrica Furnizare S.A. este furnizor de ultimă instanță. Citiți mai întâi contractul pe care l-ați semnat.