avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1693 soluții astăzi
Forum Activitate ahmedita

Activitate ahmedita

Discuție romtelecom
Buna ziua

vreau sa stiu cum pot rezilia un contract cu romtelecomul facut acu 3 luni de zile, contract de furnizare cablu si internet , semnat pentru 2 ani.
La adresa respctiva nu mai locuiesc si nu stiu cum pot scapa fara plata acelor penalizari.
Mentionez ca am primit un telefon fix gratuit de la ei.
Mentionez deasemenea ca unul dintre contracte nu a fost semnat de mine ci de o prietena care se afla acolo astepand echipa cu internetul.

Va multumesc anticipat!
Multumesc mult de raspuns.
Am sa incerc din nou si cine stie...
Neata revin cu problema

Cei de la Enel m-au "rezolvat"..mi-au zis sa dau in judecata notarul care a aprobat semnarea contractului fara dovada platilor la zi, eu deja nu stiu ce sa mai fac..exista sau nu o solutie legala?..va multumesc anticipat


Răspuns la discuția \"furt intre soti\"
SPER SA REZOLVATI TOTUL CAT MAI BINE PT VOI TOTI. GANDITI-VA LA COPII ..BAFTA MULTA!
Nu am schimbat nimic ca am fost surprinsa cand am ajuns acolo si am vrut sa platesc factura pentru luna in curs.
NU ma asteptam sa gasesc asa ceva.
La Enel mi-au spus ca trebuie achitata toata suma daca nu se intrerupe luMINA.
EU NU VREAU DECAT SA GASESC UN MOTIV LEGAL SA-I SPERII PUTIN, in speranta ca asa voi recupera banii.
Nulitatea lui era un fel de a-i speria, bineinteles cand dau de ei.
Si da in contract se prevedea ca sunt la zi cu toate datoriile, cotele la intretinere si facturile la enel.
Oricum multumesc de sfat.
la intretinere era ok, chiar platise in avans ca i-am lasat sa stea pana in iulie ca aveau fetita la scoala.
Nu mi-a prezentat-o pe cea de lumina, tocmai ca nu era platita si eu fiind in mutari am neglijat.
Acum descopar ca erau restantieri.
eu sunt noul proprietar .
Ei au semnat in actul de vanzare cumparare ca sunt cu datoriile la zi.
Lucru fals.
Ei m-au lasat cu restante la lumina din luna octombrie 2010 .
Buna ziua

In luna aprilie am cumparat o garsoniera confort 3 de la o familie serioasa, cel putin asa am presupus.
Cand am semnat actele de vanzare cumparare la notar dl mi-a arata chitanta pentru plata intretinerii urmand sa-mi arate restul de acte cand preda cheile.
Actul l-am facut pe un pret mai mic, nu pe cel adevarat.
Au ramas sa locuiasaca in casa pana in luna iulie si de atunci dupa ce au plecat si-au inchis si telefoanele.
Eu am descoperit ca au restante la lumina de 10 mil de lei si nu stiu ce sa fac.
Pot sa-i sperii cumva? Pot declara fals in acte?
Daca il declar nul contractul obtinut doar suma din contract.

Ce sa fac?


Multumesc anticipat !