Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... romtelecom
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

romtelecom

Buna ziua

vreau sa stiu cum pot rezilia un contract cu romtelecomul facut acu 3 luni de zile, contract de furnizare cablu si internet , semnat pentru 2 ani.
La adresa respctiva nu mai locuiesc si nu stiu cum pot scapa fara plata acelor penalizari.
Mentionez ca am primit un telefon fix gratuit de la ei.
Mentionez deasemenea ca unul dintre contracte nu a fost semnat de mine ci de o prietena care se afla acolo astepand echipa cu internetul.

Va multumesc anticipat!
Nu vreau sa te dezamagesc dar contractele cu romtelecom sunt greu de reziliat chiar si dupa termenul pentru care ai semnat.O poti face doar daca ai motive bine intemeiate privind calitatea serviciilor