avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 142 soluții astăzi
Forum Activitate appstejarul

Activitate appstejarul

am o casa de marcat, dar trebuie sa ma mut de la un angajator (a)la altul(b). casa de marcat a fost trecuta in la cheltuielile mele.
am inteles urmatoarele:
1. se listeaza un raport care se depune impreuna cu memoria fiscala a aparatului la circa financiara, unde este punctul de lucru.
2.casa de marcat se revinde firmei de unde am cumparat-o,printr-o factura-la valoara cu care am cumparato factura emisa de angajatorul (a)dar banii nu se incaseaza
3. firma emite o factura catre angajatorul (b) prin care i-mi vinde doar memoria fiscala, dupa care urmeaza toti pasii pentru fiscalizarea ei
Cum se scade angajatorul (a) in contabilitate??
Va multumesc
MULTUMESC
deci in prima faza angatorul 0(cel de baza la care am contractul de munca) comlecteaza in revisal ca incepand cu data de ... inceteaza detasarea la angajatorul B.... si incepand cu data de ... ma detasez la angajatorul C - totul se face prin revisal
in prezent sunt detasat la un angajator( A). Trebuie sa incetez detasarea de la el (A)si sa ma detasez la un alt angajator(B).
1. Am inteles ca in revisal nu complecteaza angajatorul la care s-a facut detasarea ci cel care a dispus detasarea.- este corect??? Cum se anunta ITM-ul, prin acte aditionale ,prin decizii, sau se coplecteaza in revisal????
2.Salariul de baza nu se modifica ci numai functia.Ce se face in acest caz???


in prezent sunt detasat la un angajator( A). Trebuie sa incetez detasarea de la el (A)si sa ma detasez la un alt angajator(B).
1. Am inteles ca in revisal nu complecteaza angajatorul la care s-a facut detasarea ci cel care a dispus detasarea.- este corect??? Cum se anunta ITM-ul, prin acte aditionale ,prin decizii, sau se coplecteaza in revisal????
2.Salariul de baza nu se modifica ci numai functia.Ce se face in acest caz???