Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general casa de marcat de la un angajator la altul
Discuție deschisă în Contabilitate în general

casa de marcat de la un angajator la altul

am o casa de marcat, dar trebuie sa ma mut de la un angajator (a)la altul(b). casa de marcat a fost trecuta in la cheltuielile mele.
am inteles urmatoarele:
1. se listeaza un raport care se depune impreuna cu memoria fiscala a aparatului la circa financiara, unde este punctul de lucru.
2.casa de marcat se revinde firmei de unde am cumparat-o,printr-o factura-la valoara cu care am cumparato factura emisa de angajatorul (a)dar banii nu se incaseaza
3. firma emite o factura catre angajatorul (b) prin care i-mi vinde doar memoria fiscala, dupa care urmeaza toti pasii pentru fiscalizarea ei
Cum se scade angajatorul (a) in contabilitate??
Va multumesc
Pe baza facturii emise catre furnizorul casei de marcat.