Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... detasarea de la un angajator la altul
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

detasarea de la un angajator la altul

in prezent sunt detasat la un angajator( A). Trebuie sa incetez detasarea de la el (A)si sa ma detasez la un alt angajator(B).
1. Am inteles ca in revisal nu complecteaza angajatorul la care s-a facut detasarea ci cel care a dispus detasarea.- este corect??? Cum se anunta ITM-ul, prin acte aditionale ,prin decizii, sau se coplecteaza in revisal????
2.Salariul de baza nu se modifica ci numai functia.Ce se face in acest caz???
Pentru ca intrebarile dvs. nu mi se par clar formulate, pot sa va spun doar ca, dupa completare, Revisal-ul se transmite la ITM prin internet sau alte mijloace prevazute de reglementarile in vigoare.