avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 391 soluții astăzi
Forum Activitate Tandros

Activitate Tandros

A auzit cineva de programul asta ? Am inteles ca e foarte bun si face multe, lucreaza pe server in SQL. Daca stie cineva de el, rog sa ma anunte. Thx !
Asi dori un mic ajutor intr-o problema care ma depaseste putin. Sunt cetatean roman cu domiciliul in Germania, am gasit un investitor german care doreste sa investeasca in Romania in producerea si vanzarea de soft, adica : o firma mica, doi-trei programatori, un webdesign-er si cu mine pe post de administrator al afacerii (de fapt ca minge de ping-pong intre Romania si Germania:P), comenzile vin din afara, programele se fac cu mana de lucru mai ieftina (romaneasca) dupa care se vand la preturi occidentale (in Germania si in Romania). Problema la care am ajuns e urmatoarea : ar fi mai avantajos pentru el - un SRL ca microintreprindere cu 3% impozit si naplatitoare de TVA ? Sau care ar fi modalitatea optima si cea mai profitabila avand in vedere faptul ca numarule de angajati nu va depasi limita de 9, volumul afacerilor banuiesc ca va fi sub 300.000€ anual (pentru inceput), iar rulaje de marfa cu costuri aferente si Tva nu sunt.
Multumesc anticipat pt. raspunsuri .

Tandros