avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 158 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Pachet de programe financiar-contabil si de gestiune ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Pachet de programe financiar-contabil si de gestiune MESONIC WinLine

A auzit cineva de programul asta ? Am inteles ca e foarte bun si face multe, lucreaza pe server in SQL. Daca stie cineva de el, rog sa ma anunte. Thx !
Cel mai recent răspuns: misuro28 , utilizator 16:14, 23 Martie 2009
Draga Tandros,
daca tot ai intrat sa faci (atat de subtil) reclama acestui produs facut in Austria, spune-ne si noua mai multe despre el, nu doar remarci de genul "este foarte bun".

De exemplu:
1. Poate sa printeze toate declaratiile prevazute de legislatia romaneasca?
2. Suporta noile cote de contributii la salarii?
3. Care este modalitatea de updatare in cazul modificarilor legislative si cat de prompte sunt acestea?
4. Cum se asigura suportul?
5. Care este pretul acestui produs minune?

Multumesc.
Draga imago_expert

Iata raspunsurile pentru tine:
1. Da, printeaza si face fisierele pentru toate declaratiile cerute pana la Bilant (inclusiv);
2. Salarizarea nu e personalizata pentru romania, dar fiind o platforma deschisa, se poate interfata cu orice alt soft de HR;
3. Update-urile se fac on line.
4. Suportul se asigura on-line, telefonic, pe mail sau la sediul clientului in limba romana, maghiara si germana;
5. Pretul pleaca de la 79 euro/luna/ statie.

Alte avantaje: interfata interschimbabila in 11 limbi (inclusiv romana), acces de la distanta fara a fi necesara instalarea de aplicatii suplimentare si fara CITRIX sau terminal services, modul de Management al productiei.

Pentru mai multe infromatii cred ca trebuie sa-i apelati pe ei. Eu sunt multumit de aplicatie.

Numai bine

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme legate de emiterea politelor rca prin intermediul brokerilor cristicdr cristicdr BUNA ZIUA, SUNT CONSILIER IN ASIGURARI GENERALE SI LUCREZ IN CADRUL UNEI COMPANII DE BROKERAJ. PROBLEMA MEA ESTE URMATOAREA: IN LUNILE IANUARIE, FEBRUARIE ... (vezi toată discuția)
Magazin online - am nevoie de un sfat user277 user277 Exista foarte multi romani implicati in diverse firme de MLM (multi level marketing) si, fara discutie, sunt multe persoane fizice care vand produsele acestor ... (vezi toată discuția)
Arhivare facturi danielandrei danielandrei Este obligatoriu ca facturile emise cu ajutorul unui soft de facturare online,dar fara semnatura electronica sa fie imprimate si pastrate in dublu ... (vezi toată discuția)