avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 769 soluții astăzi
Forum Activitate lavynya_125

Activitate lavynya_125

buna ziua!am o problema cu locul de munca si nu stiu la cine sa apelez. ieri mi-a venit seful cu preavizul pentru a-l semna,desi pe preaviz scrie ca la data de 1.06.2012 mi s-a comunicat ca locatia unde lucrez se desfiinteaza,abia ieri 26.06.2012 mi l-a adus,pe 1.07.2012 fiind ultima zi de munca. eu nu am vrut sa-l semnez deoarece nu mi s-a dat inca salariu pe luna trecuta si bonurile,dar m-a obligat sa-l semnez,si mi-a zis ca daca vreau mi se va da somaj.dar am auzit ca ar trebui sa mi se dea si un salariu sau mai multe compensatorii,este adevarat? va rog frumos sa-mi raspunde-ti,vreau sa stiu unde pot sa ma adresez cu aceasta problema deoarece nu-mi convine sa raman si fara salariul pe luna trecuta. va multumesc
Buna ziua! Am avut o problema cu cei de la firma la care lucrez,acum o luna, am amenintat cu itm_ul ,iar atunci mi s-a spus ca o sa se rezolve la salariul urmator,adica pe 15 luna aceasta.problema este urmatoarea ieri a venit un control de la itm si bineinteles cei de la firma dau vina pe mine.se poate afla cine a facut sesizarea?Cei de la firma deja m-au amenintat,ca in cazul in care eu am fost ma concediaza.pot sa linistita ,se poate afla ca nu am facut eu sesizarea?