avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 718 soluții astăzi
Forum Activitate mihamada

Activitate mihamada

Sunt divortata de 4 luni si primesc pensie alimentara pentru copil de 25% din venitul net al fostului sot, asa s-a stabilit in instanta la divort. Fostul sot lucreaza la o unitate militara si venitul net este mic dar pe langa acesti bani ii revin si altii cum ar fii bani pentru chirie, bani pentru alimente, diverse misiuni, bani de haine militare; in concluzie ar avea posibilitatea sa ofere mai multi bani pentru creseterea copilului. Va intreb daca eu as putea schimba acum ceva din ce s-a hotarat pentru a obtine mai multi bani pentru copil.
Va multumesc.
Am intentat divort sotului meu la care am atasat si un certificat medico-legal care arata ca am fost lovita de el si l-am reclamat ca are amanta la care sta, eu i-am scos niste bani de pe card de frica sa nu ii cheltuiasca cu amanta pt ca noi avem un copil de crescut si de aceea m-a batut dar banii sunt dati pe ratele de la banci . el zice ca isi va lua si el avocat ca sa ma distruga. va intreb daca in fata justitiei trebuie sa demonstram banii cheltuiti si cum se va proceda la partaj pt ca noi doi nu avem decat rate adica o locuinta luata cu credit bancar, mai avem si un credit de nevoi personale si o masina cumparata chash cu care se plimba el ca eu nu am carnet. El spune ca nu mai plateste nici o rata sa ma descurc singura cu bani care i-am scos de pe cardul lui si ca el traieste cu salariul lui dar nu aduce nimic la copil decat jucarii.