avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 813 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters222740

Activitate ContSters222740

Răspuns la discuția act vanzare-cumparare
Proprietatea este casa in care locuim si prin rascumpararea de catre fiica ar fi prea costisitor, plus ca am vrea o clauza sa fim si noi pe viitor protejati.Despre contractul de intretinere cu clauza de uzufruct viager ce ati putea spune comparativ cu cel de vanzare-cumparare cu clauza?
Răspuns la discuția act vanzare-cumparare
Multumesc pentru raspunsuri!
Trebuie sa adaug faptul ca casa este cea in care locuim, de aceea doream o clauza, iar implicarea parintilor nu este posibila.Se poate face contract doar pe cota mea din proprietate?
Buna ziua!
Eu si sotia am dori sa facem un act pe o proprietate fiicei noastre in varsta de 19 ani(dintr-o casatorie anterioara am 2 copii).
-Ce fel de act este indicat?
-Cel de vanzare-cumparare ce fel de clauza sa aiba.Avand 19 ani, cum am putea rezolva problema dobandirii banilor de catre fiica ca sa nu fie usor atacabil?
Multumesc anticipat!
Buna ziua!
Pe data de 09.09.2011 am depus o recomandata cu confirmare de primire, iar pe 14 am verificat prin sistemul track&trace in ce stare se afla respectiva.Deoarece scria pe site ca inca se afla la oficiul postal de unde am trimis'o, am facut o reclamatie, pt. ca termenul limita al trimiterii documentelor respective(pt. o bursa) era ziua urmatoare.
Am primit un e-mail f pacifist din partea Postei Romane(unul tip,trimis tuturor reclamantilor), prin care ma anuntau ca evaluarea reclamatiei mele e in curs de asteptare...Pana cand pe 16 am primit un telefon(de fapt mai multe f disperate pt ca nu am auzit telefonul) de la nu stiu cine(de la oficiul postal de unde am trimis, cred) care a inceput sa ma ia la rost ca de ce am facut reclamatie, ca le'am facut numai probleme..X-( ,ca sistemul ala prin care am verificat nu e valabil pt recomandate, in conditiile in care nu se precizeaza nicaieri chestia asta#-o

Si ca si cum asta nu era destul, azi gaseste mama in cutia postala un bilet :)) de la postarita prin care o roaga sa o sune sa vorbeasca despre incident, ca i'am facut si ei probleme.
Asa ca intrebarea mea este urmatoarea:este normal sa fii pus la punct pt ca ai facut o reclamatie?
Multumesc anticipat! :)