avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Activitate alexpirvu92

Activitate alexpirvu92

Discuție Spam sau ce?
Am primit pe Facebook urmatorul msj: "Dear pirvu
I am looking for a relative of the deceased pirvu who lost his life in Libya, during Gaddafi crisis and war. I am his legal adviser and had been looking for his next of kin but couldn't.My client left a fund legacy worth of US$9.6,000,000.00 Million before he died.
I solicit your consent to enable me produce you as the Next of Kin to my deceased client ( pirvu ) since both of you bear the same last name so we would work together in securing the transfer of this money into your own account as the beneficiary and shared according to a proposed sharing pattern / ratio of 60:40 i.e. 60% for me and 40% for you.
For more details, do contact me with your data through my private email address,after which I will send you the details of how the transaction will commence.
1. Full Name:
2. Country:
3. Telephone:
4. Date of birth:
5. E-mail:
I await your Urgent reply.
Barrister Frank Adjahoto
Tel: +22899754277.
Email:faonline228@gmail.com"... e sarlatanie sau ce?
Discuție Important
Buna ziua! Problema mea este urmatoare... In urma unui accident, un membru al familiei mele a decedat... in cele din utma tribunal a hotarat ca vinovatul sa plateasca o anumita suma (daune morale si materiale) ... procesul a fost trecut pe numele sotiei... problema este ca aceasta a plecat in timpul procesului din tara... acum dupa finalizarea procesului refuza sa vina in tara, si astfel banii nu se pot lua de catre familie, adica cei care s-au implicat cu adevarat sentimental si financiar... intrebarea este daca se poate face ceva, pt a obtine acesti bani alt membru al familiei de preferabil mama decedatului... Repet sotia nu a participat cu nimic la proces, de la bun inceput....