avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Activitate margareta_a

Activitate margareta_a

Răspuns la discuția Pensie de invaliditate
atunci cand am fost diagnosticata cu cancer nu lucram eram chiar intro perioada in care nu aveam un loc de munca.In aceasta situatie am cum sa ma pensionez ?va rog frumos un raspuns daca se poate nu cunosc legile şi de aceea intreb pe acest forum multumesc foarte mult
im luna februarie am fost diagnosticata ce neoplasm col ,am inceput tratamentu de radioterapie la spitalul elias din cauza ca eram supraponderala am fost refuzata sa mai fac acest tratament ,in urma unor sponsorizari car şi altele am ajuns la turci si am facut radioterapie,chimioterapie şi branhiterapie acum nu mai am cum sa ajung nici la control datorita lipsei banilor problema este ca imi cresc fetita singura şi nu am decat o pensie de handicap şi alocatia miam facut dosar de pensionare am 35 de ani şi 8 ani vechime la momentul care am fost diagnosticata nu lucram acum nici atat am fost trimisa de la ploieşti la sinaia şi acum sunt trimisa la bucuresti la institutul de expertiza am sunat ieri sa fac programare şi mi sa spus ca dupa noua lege nu am cum sa fiu pensionata in acest caz ce pot face nu am decat sa mor ce sa mai spun totii doctori spun de ce nu mam operat doctorii de acolo nu mau operat ca sunt supaponderala şi se gandesc sa mai traiesc pe cat la noi nu are importanta va rog sa ma ajutati sami spuneti ce pot face si cum pot intra in posesia unei asigurari medicale valabile la spitalul din turcia spital de stat nu anadolu şi ce trebuie sa fac in vederea pensionarii va rog sa nu intelegeti gresit in turcia am ajuns pentru ca am fost refuzata de sistemul sanatatii fiind condamnata la moarte va multumesc
pot scrie la cedo fac orice cat o sa mai pot merge pe picioare am un copil de12 ani şi imi doresc sa traiesc dar......cred ca este imposibil
Răspuns la discuția gratiere
va multumesc
Discuție gratiere
mentionez faptul ca fostul meu sot a fost condamnat pentru savarşirea infractiunii de refuz de a se supune recoltarii probelor biologice in vederea stabilirii alcolemiei a mai fost condamnat cu suspendare mai avea 3 zile sa nu i se dea şi coada problema este ca am facut o cerere de gratiere catre presedintele romaniei mia venit raspunsul de a completa aceasta cerere cu actele respective ,problema este ca eu am fost diagnosticata cu cancer şi singurul venit era pensia alimentara a copilului meu vreau sa stiu cum fac aceasta cerere cum trebuie facuta şi in cat timp primesc raspunsul sunt intro situatie disperata trebuia sa merg la control şi nu am putut merge din cauza banilor şi multe altele va rog sa ma ajutati sa formulez aceasta cerere mai am de ridicat ancheta de la primarie şi sa trimit dosarul va multumesc