avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 916 soluții astăzi
Forum Activitate ralucaboca

Activitate ralucaboca

Cu TVA.
Răspuns la discuția Facturare serviciu de tractari
Clientul dvs. este platitor de TVA? Daca da, se va factura fara tva.
amt11 a scris:

Ma bucur ca nu sunt singurul care sustine sa facem ceva, acum, cand inca mai putem spera la ceva. Nu trebuie sa mai lasam timpul sa treaca, ganditi-va ca un an din viata noastra conteaza. In 3 zile incepand din aceasta seara va incepe recorectarea lucrarilor. Eu zic sa ne mobilizam, sa scriem acel memoriu, sa il semnam cat mai multi si sa-l trimitem UNBR-ului. Nu va suna amenintator, scopul nostru nu este sa fortam pe cineva ci vrem doar sa ne puncteze corect.
Cu o actiune in justitie nu vom rezolva mare lucru, plus ca va dura foarte mult timp.


Ma alatur demersului vostru.
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
ramonastreanga a scris:

dar nu stii daca faci contestatie la doua materii trebuie sa le faci separat sau e suficient una si mentionezi in ea materiile?


Eu am facut una singura in care am specificat sa mi se corecteze toate materiile...ar fi absurd sa trimiti trei faxuri sau sa depui 3 contestatii in parte..parerea mea.
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
ramonastreanga a scris:

exista sau nu un model de contestatie, trebuie facuta pe o coala simpla,trebuie motivata sau cum se procedeaza? ne poate lamuri si pe noi cineva? se face la fiecare materie in parte sau nu?spuneti-ne si noua concret


Sa iti spuna concret cine?Noi care suntem in aceeasi situatie? Eu am depus contestatie scrisa la calculator la toate materiile, pe care am datat -o si semnat-o ulterior si am trimis-o prin fax pt ca nu sunt in localitate. Mi s-a spus ca nu exista model de contestatie, deci am conceput contestatia asa cum am crezut eu ca e bine. Mai departe, Dumnezeu cu mila!
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
stie cineva cum se procedeaza cu depusul contestatiilor?
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
9iustitia a scris:

ralucaboca a scris:

9iustitia a scris:

ralucaboca a scris:

thesame1 a scris:

Pentru cei care sunteti la egalitate, sfatul meu e sa faceti contestatie. Daca nu, departajarea se va face cu nota de la licenta in niciun caz cu nota de la procedura penala. Bafta
...si felicitari celor 120...
in alta ordine de idei, cine se apuca de invatat ? :closedtopic:


se pare ca eu. o sa fac contestatie de amorul artei...nu imi explic nota frumoasa de 6.94 pe care am luat-o.#-o

Cu siguranta e o greseala.Nu poate fi asa mare diferenta intre estimarea ta si nota reala.


Din calculele mele reiese pur matematic ca la ultimul sub de la organizare pe care l-am facut perfect mi s-au acordat 0.88 de sutimi si nu 2,5. Nici nu stiu ce sa mai cred...in orice caz nu este incurajator sa vezi nota asta cand tu stii ce ai facut pe foaie.


Ai scris atributiile din lege?Clar...daca nu le-ai scris pe acelea nu au punctat...Daca le-ai scris atunci e o greseala...


le-am scris pe alea din lege...si le-am scris bine.
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
9iustitia a scris:

ralucaboca a scris:

thesame1 a scris:

Pentru cei care sunteti la egalitate, sfatul meu e sa faceti contestatie. Daca nu, departajarea se va face cu nota de la licenta in niciun caz cu nota de la procedura penala. Bafta
...si felicitari celor 120...
in alta ordine de idei, cine se apuca de invatat ? :closedtopic:


se pare ca eu. o sa fac contestatie de amorul artei...nu imi explic nota frumoasa de 6.94 pe care am luat-o.#-o

Cu siguranta e o greseala.Nu poate fi asa mare diferenta intre estimarea ta si nota reala.


Din calculele mele reiese pur matematic ca la ultimul sub de la organizare pe care l-am facut perfect mi s-au acordat 0.88 de sutimi si nu 2,5. Nici nu stiu ce sa mai cred...in orice caz nu este incurajator sa vezi nota asta cand tu stii ce ai facut pe foaie.
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
thesame1 a scris:

Pentru cei care sunteti la egalitate, sfatul meu e sa faceti contestatie. Daca nu, departajarea se va face cu nota de la licenta in niciun caz cu nota de la procedura penala. Bafta
...si felicitari celor 120...
in alta ordine de idei, cine se apuca de invatat ? :closedtopic:


se pare ca eu. o sa fac contestatie de amorul artei...nu imi explic nota frumoasa de 6.94 pe care am luat-o.#-o
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
9iustitia a scris:

aisa4ever a scris:

Oficial mai avem 24 de ore..
..numaratoarea inversa a inceput..
...sper ca maine pe vremea asta sa primim vesti bune...
..:luck: Bafta tuturor!!!.. :luck:



:luck:


mult noroc si Doamne ajuta!!:luck: