Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Facturare client neplatitor de TVA din Franta
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Facturare client neplatitor de TVA din Franta

tb sa facturez o prestare de serv la un client din Franta care nu este platitor de tva, cum tb sa facturez cu sau fara tva?
Esti inregistrat in ROI - cu tva romanesc.
Da
deci noi suntem inregistrati in ROI si suntem si platitori de tva....vand unei firme din Franta produse....am verificat codul si nu este valid....deci fac facura cu tva sau fara tva
Cu TVA.