Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Factura de comision
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Factura de comision

In baza unui contract aferent unei livrări intracomunitare,s-a perceput comision de derulare. Factura de comision este întocmita de societatea din România,către clientul care este din Franța. Care este regimul TVA,având in vedere ca societatea din Ro este înregistrată in ROI iar clientul a furnizat cod valid de TVA? Multumesc.
Nu mai exista ROI, dar inteleg ca firma din Romania este platitoare de tva. Intocmiti factura fara tva.