avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Activitate stanamarinel

Activitate stanamarinel

Acum 2 luni jumate ma indreptam spre casa, iar in apropierea blocului unde stau am nimerit intr-o altercatie dintre 2 grupuri care erau pusi serios sa se bata. Am incercat sa-i evit dar unu dintre ei a sarit pe mine si ma lovit dupa care ma si taiat la mana stanga. Am o plaga de 12-13 cm, 9 copci. Am stat in spital 4 zile dupa care am fost la legist care mi-a dat 12 zile de ingrijiri medicale. M-am dus la politie si am depus plangere penala impotriva agresorului. De atunci am mai fost amenintat ca daca nu-mi retrag plangerea o sa o patesc mai rau. Baieti astia sunt foarte influenti la mine in oras si au relatii la politie. M-au amenintat si in sediul politiei pt ca nu am vrut sa-mi retrag plangerea. Cat timp dureaza pana ajunge cazul la procuror? Dupa ce ajunge la procuror cat mai dureaza pana se ajunge la tribunal( cu aproximatie) pentru ca astia i-mi fac viata un cosmar iar politia nu face nimic. Ce pot face eu in continuare? trebuie sa-mi angajez un avocat? In ce categorie se incadreaza fapta asta?
ce beneficii are un parinte care are in ingrijire un copil cu handicap?
E normal ca la un venit brut de 918 lei sa se aplice un impozit total de 236 lei? Si asta la un program de 2 ore.
Iar la asigurarea medicala sa nu fie platit nimic?
Vreau sa stiu care este grila de impozitare pentru programul de 2 ore.
Care este deducerea din salariul brut.
Mentionez ca salariul brut este de 170 lei iar pe langa cei 170 de lei beneficiez de comisioane.
Impozitarea se face la total sau doar la cei 170 lei?