avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1666 soluții astăzi
Forum Activitate naty_192000

Activitate naty_192000

am ctr de munca pe perioada determinata care expira in 29 dec 2011. in data de 27 decembrie intru in concediul prenatal. intrebarea daca intru in concediu in 27 ctr se suspenda sau se va incheia in data de 29. daca se incheie in data de 29 unde se depun mai departe hartiile pt a termina concediul prenatal pana in 14 martie(data nasterii)respectiv cele 42 de zile aferente concediului post natal si concediul si indemnizatia de crestere copil
Va multumesc. Dar unde trebuie sa depun concediul medical daca intru in somaj...........la somaj duc hartiile sau la casa de sanatate......asta nu stiu
Va multumesc pt promtitudine dar ceva ce nu inteleg .Sa zicem ca imi prelungeste ctr de munca cu inca o luna , dupa care expira din nou, at eu unde trebuie sa depun actele pt concediul prenatal, avand in vedere lunile ramase pana la nastere? adica luna martie.
Sunt insarcinata in luna a 4 si la sf lunii decembrie imi expira ctr. de munca. intrebarea mea este ce ar trebui sa fac pentru a beneficia atat de concediul de maternitate cat si de indemnizatia de crestere copil. mentionez ca la sf lunii decembrie o sa am 1 an si 3 luni lucrate. multumesc