avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1044 soluții astăzi
Forum Activitate ketu

Activitate ketu

am permisul anulat pe 1 an pentru alcool pot sa circul cu masinuta microcar si ce acte am nevoie
Răspuns la discuția alcool la volan
va rog sami spuneti daca rezultatul de la analiza este de 1.20 ce mai pot face sa nu am dosar penal .?mai pot cere o recalculare?..am vorbit cu un avocat si a spus ca ma scoate la 3 luni cu suspendare se poate?ce inseamna suspendare cu supraveghere ?si pot sa primesc si munca in folosul comunitatii?cum pot sa scap fara perioada de proba? va rog datim un raspuns urgent
Răspuns la discuția alcool la volan
ma scuzati dar tot nu pricep cat poate sa ma scoata minim un avocat la perioada de 1-5 ani.adica cat cu suspendare?si cat timp nu am voie sa am alt penal?adica cand mi se sterge tot?va multumesc pentru rabdare
Răspuns la discuția alcool la volan
va rog mai exact cat este perioada minima ?ce inseamna 1/3 din 1 an la 5?si caat este perioada de proba? va spun ca eu am facut un test pe internet pe alcoltest.ro si la cantitatea care am consumato adica 250ml tuica 30% timp de 3 ore a esit alclemia in sanga de 0.9.este posibil sa fie adevarat?astept raspuns va multamesc
Răspuns la discuția alcool la volan
ketu a scris:

si daca este peste 0.80 ce sa fac sa scap?.este vreo sansa?,si cum?
puteti va rog sami spuneti care este pedeapsa minima,minima.si perioada de proba? cat timp stau fara permis?pot sa cer o recalculare a alcolemiei ?merita sa incerc sau nu am sanse?va multumesc

Discuție alcool la volan
am o intrebare cum pot sa scap de dosar penal si fara a nulare permis am baut 5 pahare de tuica 30 grade 250ml si mea esit 0,53 la politist in alcoltest la sanga nu a venit rezultatu desi lam platit sa vina.ce pot sa fac