avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 825 soluții astăzi
Forum Activitate koko74

Activitate koko74

Răspuns la discuția necorespundere profesionala
In momentul in care voi fi chemat in fata comisiei de disciplina voi fi si evaluat. Acum depinde daca va fi o evaluare cu rea-vointa sau una pe bune...
multumesc penru raspuns,
Răspuns la discuția necorespundere profesionala
Da, chiar asta voi face insa nu stiu daca va fi suficient...ei vor rezultate, nu conteaza cum si de unde le scoti.
multumesc,
Răspuns la discuția cod agent asigurari
Am fost inspector asigurari.
vreau sa incep iarasi munca in asigurari si nu apar cu cod. e posibil ca inspectorii sa nu fi avut acest cod?
In anul 2000 m-am angajat la o societate de asigurari unde am lucrat ca si inspector asigurari pana in 2005 dupa care am mers la o alta societate de asigurari unde am lucrat tot pe aceeasi pozitie pana in martie 2008. As dori sa stiu daca e posibil sa mai am cod de agent sau daca mi se poate reactiva acest cod avand in vedere faptul ca nu sunt un incepator in acest domeniu, avand 8 ani de experienta.
Lucrez in domeniul bancar. Am de realizat un plan trimestrial.in ultimele 2 trimestre nu am realizat 80% din plan si am intrat intr-o perioada de monitorizare de 45 de zile, perioada in care am de realizat 80% din plan, ceea ce e imposibil.
dupa 45 de zile voi fi chemat la comisia de disciplina. Odata ajuns acolo, din cate mi se spune, pot fi dat afara pe motiv de "necorespundere profesionala".
este legal acest lucru?...in ce conditii se face acest lucru? cum pot sa ma apar?