avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 582 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters227062

Activitate ContSters227062

Răspuns la discuția Boxa subsol - teapa de 300 RON
Aici e problema ca ma bate la cap sa intru cu el ca pot sta si eu cu el dar intelegerea a fost ca ii dau jumate din suma adica 300 ron pana elibereaza si jumatea cealalata de 300 cand imi da cheia, urmand adica ne-am inteles la 600 pentru boxa urmand ca in momentu cand imi da cheia sa mai incheiem o hartie de mana. Acum din ce imi spuneti i-am platit jumate de boxa, e spatiu comun si ma obliga sa o inpart cu el? Eu nu vreau sa o impart ori toata boxa ori banii inapoi.
M-am zapacit cand am zis la input 300 ROn 300 a fost avans pe chitanta
Sa inteleg ca solutia ar fi sa ii fac plangere la politie?
Cum adica sa notific oficial vecinu?
Răspuns la discuția Boxa subsol - teapa de 300 RON
Pai si daca veci nu vrea sa elibereze boxa? Si nici banii nu vrea sa ii dea io ce fac? Practic eu nu platec boxa, platesc doar inbunatatirile facute de el aferente spatiului respectiv, adica peretii din OSB si usa. Exista la asociatie de proprietari o schita a subsolului cu boxele numerotate, deci asociatia a autorizat crearea de boxe acolo.
Problema e ca asta mi-a luat banii si nici nu vrea sa dea cheia de la bixa. Il aman de 3 luni de zile
Salutare. o sa fiu scurt
In bloc sunt boxe si unii locatarii au chiar 2 , suprafete mari.
M-am inteles cu un vecin sa ii dau 300 ron pe una din ele pentru lucrarie de imbunatatire ca facute de el ca spatiul efectiv e al asociatiei.
Am facut o chitanta de mana unde am scris nume prenume si domiciliu ambelor parti numarul boxei si pretu. Greseala mea e ca nu am mentionat un termen de eliberare al boxei
Au trecut 3 luni din noiembrie si pana acum si m-a ales si cu banii dati si cu fara cheie de la boxa. Tipu e ceva prin politie
Pot face ceva sa mai recuperez bani. Nu e o suma mare dar sincer nu imi place cand imi iau astfel de tepe, am mers pe incredere ca am zis ca suntem vecini.
cg43
sa ne tii la curent cu ce faci.
si eu vreau sa ma debransez din vara lui 2012 si macar sa stiu la ce ma astept.
ce sunt eu nedumerit cum de mai ai in bloc alte apartamente debransate si nu au avut astfel de probleme.
daca robinetii astia tebuiesc montatii, celelalte apartamente cum sau debransat fara sa fie oblicagate sa isntaleze robinetii aia de echilibrare.
mentionez ca si eu mai am 2 partamente debransate cu centrala proprie si sper sa nu ma lovesc de prostia asta.
pe de alta parte eu ma astept sa nu ma lase asociatia sa ma debransez